Sık Sorulan Sorular

Yurdumuz Anafartalar Kampüsü ve Terzioğlu Kampüsünün ortasında bulunmaktadır. Truva caddesinin bir arka sokağında bulunan yurdumuz duraklara 1 – 1.5 dakika yürüme mesafesindedir. Mevcut duraklardan çok sık halk otobüsü geçtiği için yurdumuzda kalan öğrenciler kampüslerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir. Otobüs ile her iki kampüse de trafiğe bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika arasında sürmektedir.

Covid-19 ile ilgili yurdumuz düzenli aralıklar ile dezenfekte edilmektedir. Ortak noktada bulunan dezenfektan standımızdan öğrenciler yararlanabilmektedir. Aynı zamanda tüm personel sosyal mesafesini koruyarak ve maskeli şekilde çalışmaktadır. Aksi takdirde personel yönetim tarafından cezalandırılır. Yurda gelip görüşen her aile ardından görüşme odamız havalandırılıp dezenfekte edilmektedir.

Yurdumuzda öğrenci girişleri parmak izi sistemi ile yapıldığı için yurt öğrencisi olmayan kimse katlara ve binaya girememektedir. Bununla birlikte dokuz adet güvenlik kamerası 7/24 kayıt altındadır. Yurdumuzun güvenliği ve öğrencilerimizin 24 saatlik dilimdeki ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına sabah 08:30 – 18:00 arası yurt müdürümüz, 18:00 – 08:30 arası gece görevlimiz sizler için çalışmaktadır.

Yurdumuz merkez çarşıya minibüsler ile 15 dakika mesafede , aynı zamanda yürüyerek de yaklaşık 20-25 dakika içinde ulaşabilirsiniz. (Yürüyüş yolu km bazında daha kısa sürmektedir)

2020-2021 döneminde Covid-19 sebebi ile alınan önlemler kapsamında geçtiğimiz dönem ortak kullanılan çamaşırhane bölümünü odalara taşıyarak, her odaya bir çamaşır makinası konmuştur. Odalarımızın temizlik hizmeti, odalar içleri haftada bir, oda içi banyo, tuvalet ve lavabolar ile tüm Yurt ortak alanları her gün sorumlu kişi/kişiler tarafından temizlenmektedir.

Tüm odalarda, odaya ait banyo, tuvalet ve lavabo bulunmaktadır.